© Tiroler Zugspitz Arena/U. Wiesmeier
© Tiroler Zugspitz Arena/U. Wiesmeier

Cyklistická houpačka - etapa 04: Imst - Lermoos

Tato etapa vede z města Imst až skoro k německé hranici a k nejvyššímu vrcholu Německa, hoře Zugspitze. Po krátkém výjezdu lanovkou Bergbahn Imst k Untermarkter Alpe a výšlapu sjedeme dolů po štěrkové a asfaltované cestě do údolí. Jedeme daleko od silně frekventované silnice Fernpass po krásné cestě k sedlu Marienbergjoch. Po tomto náročném výšlapu si užíváme pohledu na oblast Ehrwalder Becken a na severovýchodě již uvidíme impozantní masiv hory Zugspitze. V Lermoos, na úpatí hory Grubigstein, mohou milovníci downhillových trailů vyzkoušet Downhil Trail u Grubigstein a nebo si užít panorama hory Zugspitze a pohled na další etapu.

Zážitky

  • Během této etapy můžeme udělat něco pro naši kondici, protože nás čeká 1.200 výškových metrů bez pomoci lanovky
  • Zato nás odmění 1.800 výškových metrů sjezdu, nejprve po výjezdu lanovkou ve městě Imst a druhý sjezd do oblasti Ehrwalder Becken.
  • Cesty jsou většinou asfaltované nebo štěrkové
  • Pohled do údolí Inntal a panorama Alp v oblasti hory Zugspitze a Ehrwalder Becken jsou nezapomenutelné. Naplánujte si dost času na focení.

 

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Imst

Cílový bod

Lermoos

Pohoří

Délka

41,2 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

nadmořská výška

1 810 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 1 730 m
Stoupání (vertikální metry): 1 290 m
Klesání (vertikální metry): 1 775 m

Kondice*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Po výjezdu lanovkou nahoru musíme ještě asi 100 metrů vyšlapat a pokračujeme sjezdem východním směrem po cestě se širokými zatáčkami. V blízkosti jezera Starkenberger See nás čeká krátký protivýšlap, dále sjedeme do města Tarrenz. Zde musíme přejet frekventovanou silnici Fernpassstraße a pokračujeme po klidné straně údolí do obce Nassereith. Zde se dáme východním směrem a začneme výšlapem směrem Marienbergjoch. Jedeme po staré bobové dráze prudce nahoru asi 1.000 výškových metrů až do výšky 1.800 m.n.m. Tady začíná sjezd do Ehrwalder Becken. Po krátkém sjezdu po asfaltu se dostaneme do obce Lermoos.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Imst

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!