Aufs Hahntenjoch und durchs Namloser Tal


Sedlo Hahntenjoch je jedno z nejsevernějších alpských sedel. Nádherné výhledy a dobrodružný průběh silnice nás odškodní za dlouhé a prudké stoupání.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Imst

Cílový bod

Imst

Gebirgszug

délka

103 km

Časová náročnost

5 h 30 min

Charakteristiky

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • nabíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

1 895 m 762 m

Výškový rozdíl-výstup 2 168 m
výškové metry dolů 2 168 m

Ke stažení

popis trasy


Z města Imst vyjíždíme hned směrem k sedlu Hahntenjoch. Výjezd k sedlu je asi 14 kilometrů dlouhý s výškovým převýšením 1.100 výškových metrů. Za sedlem sjedeme do údolí Lechtal do obce Stanzach. Při sjezdu musíme dávat pozor na motorkáře, protože trasa je velmi oblíbená. V obci Stanzach odbočíme do údolí Namlosertal a jedeme mírným stoupáním a po rovině do obce Berwang a následně Lermoos. Zde doporučujeme udělat pauzu. Pokračujeme přes Biberwier po velmi frekventované silnici k sedlu Fernpass. Výjezd k sedlu Fernpass není ze severu ale velký problém. Příjemným stoupáním překonáme 200 výškových metrů. Ze sedla Fernpass sjedeme prudce dolů do Nassereith. Za čerpací stanicí projedeme obcí  Nassereith a tunely k hlavní silnici. Za obcí Nassereith pokračujeme po frekventované silnici nazpět směrem do města Imst, našeho výchozího bodu.

Typ: Vydejte se na tuto trasu velmi brzy ráno, abyste se vyhnuli provozu.

Místo u trasy


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Imst

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování


nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat