Singletrail
Arzler Alm Trail


Jednoduchá trasa pro všechny nad Innsbruckem. To byl cíl stavby nové trasy Arzler Alm Trail na úpatí Nordkette. Výsledkem je 3 kilometry dlouhá přírodní stezka, která nabízí zábavnou jízdu při zdolávání klopených zatáček, skoků a úseků s kořeny.

© Mario Webhofer

„Arzler Alm Trail padá z prudkého svahu, ale přitom se dá bez větších problémů zvládnout.“

Benedikt Purner, downhillový jezdec a stavitel singletreků

 

Trail online erkunden


otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Arzler Alm

Cílový bod

Hungerburg

Gebirgszug

délka

2,8 km

Časová náročnost

0 h 15 min

Merkmale

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • nabíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

středně těžký singletrail

nadmořská výška

1 070 m 710 m

výškové metry dolů 510 m

Kondition*

Technik*

Beste Jahreszeit*

Jan
Feb
Mrz
Apr
Květen
Jun

Jul
Aug
Sep
Okt
Nov
Dez

* Es handelt sich hier um Richtwerte und Empfehlungen. Bitte beachten Sie Ihre persönlichen Fähigkeiten und die aktuelle Wetterlage. Für die Richtigkeit der Angaben kann keine Haftung übernommen werden.

Ke stažení

© Tirol Werbung/Peter Neusser
© Tirol Werbung/Peter Neusser
© Tirol Werbung/Peter Neusser
© Tirol Werbung/Peter Neusser

popis trasy


Začátek trasy leží na křižovatce dvou silnic. Jedna vede k chatě Arzler Alm a druhá k chatě Rumer Alm. Do centra Innsbrucku je to odsud něco málo přes půl hodiny. Na start do stanice Hungerburg se dostanete městským autobusem nebo lanovkou od kongresového centra. Od lanovky se vydáte směrem k chatě Arzler Alm. Na první křižovatce odbočíte doleva a šlapete až do výšky 1 080 metrů.

Start trailu je asi 300 metrů východně od chaty Arzler Alm. I přes krátkou délku (jen 3 km) a malé převýšení (400 metrů) má singletrek co nabídnout. Spousta terénních změn, klopenek a několik skoků (kterým se lze vyhnout) rozproudí každého milovníka downhillu. Ve druhé části, po křížení s lesní cestou, na vás čekají dlouhé klopenky  a několika menších skoků. Po 15 minutách sjezdu narazíte na novou cyklostezku spojující Mühlau a stanici lanovky v Hungerburgu. Odtud už je to jen kousek do centra Innsbrucku.

Tip! Nezapomeňte se zastavit na drink a občerstvení v chatě Arzler Alm, podle které je celá trasa pojmenovaná. Výhled na Innsbruck je odtud nezapomenutelný.

Bikeverleih


Bikeschulen


Místo u trasy


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Innsbruck

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování


nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat