© Tirol Werbung/Oliver Soulas
© Tirol Werbung/Oliver Soulas
© Tirol Werbung/Peter Neusser
© Tirol Werbung/Peter Neusser

Cyklistická houpačka - etapa 07: Fulpmes - Steinach am Brenner

Velké výškové převýšení a a velkolepé výhledy na vysokoalpská pohoří v okolí údolí Stubaital charakterizují tuto etapu trasy Tirol Mountain Bike Safari. Dvě lanovky nám pomohou překonat výškové metry a zcela nová cyklostezka z města Matrei do Steinach am Brenner nás povede údolím Wipptal. Při sjezdu do města Matrei si rozhodně naplánujte návštěvu známeho kostela Maria Waldrast

Zážitky

  •  „Jen“ 560 výškových metrů je nutno zvládnout vlastními silami na této etapě trasy Tirol Mountain Bike Safari. Převážně na pevných cestách a silnicích; najdeme tu ale i několik trailových pasáží.
  • 1.900 výškových metrů sjezdu je náročných a je nutno mít své kolo na prudkých sjezdech pod kontrolou
  • Sjezdy do údolí Stubaital a později do města Matrei s kulisou tyrolských Alp okolo nám nabízejí ten nejlepší „Tirol Mountain Bike Safari-Feeling“.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Fulpmes

Cílový bod

Steinach am Brenner

Pohoří

Délka

37,5 km

Specialita

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

nadmořská výška

1 740 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 2 120 m
Stoupání (vertikální metry): 680 m
Klesání (vertikální metry): 2 085 m

Kondice*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Z města Fulpmes jedeme po vedlejších silnicích jihozápadním směrem do města Neustift. Krátce před městem Neustift musíme vyšlapat asi 100 výškových metrů a potom sjedeme serpentinami do středu města. Dojedeme k lanovce Elferbahnen a vyjedeme lanovkou do výšky 1.800 mn.m. Od vrchní stanice lanovky jedeme po černé cyklotrase pro horská kola dolů do údolí Stubaital. V údolí zůstaneme na jižní straně a jedeme mírně dolů ven z údolí do obce Mieders. Z města Mieders nás vyveze lanovka nahoru. Nahoře nás čeká po krátkém sjezdu asi 100 výškových metrů výšlapu než začneme sjíždět prudce dolů do města Matrei. Odtud jedeme po nové cyklostezce do města Steinach a dále údolím Wipptal daleko od rušné silnice Brenner Staatsstraße.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Fulpmes

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!