© Tirol Werbung
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung

Cyklistická houpačka - etapa 02: Pfunds - Landeck

Tato etapa trasy Tirol Mountain Bike Safari nabízí nejvyšší bod celé trasy - Fisser Joch v nadmořské výšce 2.385 m.n.m. Vyžaduje dobrou kondici cyklistů, protože je nutno dvakrát vyšlapat z údolí Inntal nahoru, nejprve ke slunečné planině Serfaus-Fiss-Ladis k lanovce Schönjochbahn ve Fiss a dále u Fließ k Via Claudia Augusta. V této etapě sjíždíme skoro 2.300 výškových metrů, což zřejmě nebude nikomu vadit. Najdeme zde traily i štěrkové cesty. Kdo chce vyzkoušet své jezdecké schopnosti, může si zajet ve městě Fiss do parku Bikepark Serfaus-Fiss-Ladis, který nabízí tréninkové okruhy různých stupňů obtížnosti.

Zážitky

  • výhled z plošiny Serfaus- Fiss-Ladis a ze sedla Fisser Joch, nejvyššího bodu trasy Tirol Mountain Bike Safari, k drsným ale majestátním vrcholkům pohoří Kaunergrat je ohromující.
  • Chata Schöngampalm ve výšce 1.882 m.n.m. láká k posezení a příjemnému odpočinku.
  • Cesta Via Claudia Augusta je nejstarším přechodem Alp a je označena několika tabulkami, které vysvětlují vznik a vývoj této trasy. Kdo tu dnes jede na plně odpruženém kole z karbonu, může si jen těžko představit, jak zdolávali tuto trasu naši předci na neodpružených vozech s dřevěnými koly.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Pfunds

Cílový bod

Landeck

Pohoří

Délka

56 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

2 420 m 820 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 2 200 m
Stoupání (vertikální metry): 1 250 m
Klesání (vertikální metry): 2 400 m

Kondice*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Až do města Tösens jedeme po cyklotrase Inntalradweg, dále vede trasa z města Tösens převážně po štěrkových a asfaltových cestách serpentinami nahoru ke slunečné plošině Serfaus. Trasa dále pokračuje do Fiss k údolní stanici lanovky Schönjochbahn. Od horní stanice lanovky v blízkosti sedla Fisser Joch vede dlouhý sjezd směrem na sever buď na štěrkové silnici nebo po trailu „Naggalunsteig“ až k chatě Schöngampalm. Trail podél úzké stezky Naggalunsteig obsahuje několik ostrých zatáček (S2-S3). Od chaty Schöngampalm vede trasa po štěrkové cestě mírně dolů a později si můžeme vybrat mezi štěrkovou cestou nebo trailovým sjezdem (S1) dolů do Obladis. Z Obladis přes Ladis dolů do města Prutz je trail opět o něco náročnější (S2), zatímco „normalní trasa“ vede přes Asterhöfe, nejprve přes štěrk, později po asfaltu dolů do údolí. Kdo nespěchá a má náladu užít si více trailů, ten nejede až do Prutz, nýbrž vyjede z Ladis lanovkou Sonnenbahn zpět do Fiss a dále lanovkou Schönjochbahn až na vrcholek. Označený trailový sjezd „Frommestrail“ vede okolo kříže Frommeskreuz a chatky Frommes Alp zpět do Obladis. Především ve spodní části trailu, která je plná kořenů, očekávají bikery náročné pasáže (S3). 

V údolí Inntal vede trasa podél řeky Inn a třikrát mění stranu řeky než pokračuje serpentinami nahoru do města Fließ. Odtud vede trasa podél staré římské cesty Via Claudia Augusta a pokračuje dále po úzkých serpentinách lesem dolů do města Landeck – cíle etapy.

Park Bikepark Serfaus-Fiss-Ladis se nachází u silnice mezi Serfaus a Fiss. Přímo u údolní stanice lanovky Waldbahn si můžete vypůjčit downhillová kola, protektory či helmy. Extra náklady za lanovky nejsou obsaženy v ceně bodové karty Bikeschaukel Punktekarte.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Pfunds

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!