© Tirol Werbung/Esther Wilhelm
© Tirol Werbung/Esther Wilhelm
© Tirol Werbung/Esther Wilhelm
© Tirol Werbung/Esther Wilhelm

Cyklistická houpačka - etapa 01: Nauders - Pfunds

První etapa trasy Tirol Mountain Bike Safari nadchne všechny milovníky trailových sjezdů. Ale i ostatní si přijdou na své. Obtížným trailovým sjezdům je možné se vyhnout sjezdem po štěrkových silnicích, obě varianty garantují stejné zážitky z krajiny. Výchozí bod trasy se nachází ve městě Nauders, které leží v tzv. Dreiländereck - trojúhelníku tří zemíRakouska, Itálie a Švýcarska. Některé části trasy vedou Itálií a Švýcarskem, k tomu perfektní traily, nádherné výhledové body a historická místa – 1. etapa trasy Tirol Mountain Bike Safari je naprostým zážitkem a důstojným zahájením!

Zážitky

  • 1. etapa zahrnuje spoustu perfektních trailových sjezdů v různých stupních obtížnosti. Většinu trailů je ale možné objet po štěrkových cestách.
  • Plamort, „planina smrti“ je impozantní a připomíná dobu mezi dvěma světovými válkami, kdy hranici mezi Itálií a Rakouskem jistili bunkry a zábrany pro tanky.
  • Místo ve skále „Fotofelsen“ nabízí ohromující výhled směrem na jih na jezero Reschensee. Za dobrých povětrnostních podmínek je vidět až k hoře Ortler – nejvyšší hoře Jižního Tyrolska.
  • Sjezd od chaty Reschenalm až k Martinsbrucku je velmi rozmanitý a nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro trailovou variantu či sjezd po lesní cestě. Cesta vzbuzuje respekt před staviteli silnic, kteří museli silnice vysekat skálami.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Nauders

Cílový bod

Pfunds

Pohoří

Skupina Sesvennagruppe

Délka

46,1 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

2 170 m 970 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 2 110 m
Stoupání (vertikální metry): 1 360 m
Klesání (vertikální metry): 2 550 m

Kondice*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

První etapa trasy Tirol Mountain Bike Safari začíná u lanovky Bergkastelbahn ve městě Nauders, která nás vyveze do nadmořské výšky 2200 m.n.m. Hned po výjezdu na nás čeká první zážitek: projíždíme místem „Plamort“ okolo bunkrů a zátaras pro tanky okolo italské hranice. Oblíbené místo „Fotofelsen“ s výhledem na jezero Reschensee je rozhodně důvodem k zastavení a pokochání se. Kdo se rozhodne pro divoký sjezd, odbočí na trail 1A a sjíždí po části trasy 3-Länder Enduro Trail do města Reschen. Lehčí variantu sjezdu najdeme na štěrkové cestě po serpentinách až k restauraci „Mein Dörfl“ u břehu jezera Reschensee. Zde se obě varianty opět spojují. Nyní nás čeká výšlap, který vede nejprve po asfaltové silnici mírně nahoru ke kapličce Falliertkappelle a později k chatce Reschenalm. Následující sjezd k Norbertshöhe nabízí dvě varianty: první trailová varianta je u jezera Grünsee, kde trail vede nejprve podél břehu jezera a později dolů k jezeru Schwarzer See. Klasická trasa vede od jezera Grünsee po jednoduché štěrkové cestě až k jezeru Schwarzer See, kde se trasy opět spojují. Dále jedeme po lesní cestě a opět se trasy dělí: milovníci trailu se rozhodnou pro Elven Trail, po kterém sjedou až do údolí, zatímco štěrková cesta jede po vrstevnici mírně dolů okolo hory Mutzkopf. Obě cesty se spojí u stanice lanovky. Kdo má chuť vyzkoušet si ještě dva traily, může vyjet lanovkou Mutzkopfbahn 2 nahoru a sjet si Greentrail popř. Kreuzmoostrail. Výjezdy lanovkou nejsou v ceně bodové karty Bikeschaukel Tirol Punktekarte. Ani jedna z trailových variant nepřesahuje stupeň obtížnosti S2.

Po krátkém výšlapu po asfaltové silnici k Norbertshöhe následuje krátký trailový sjezd (S1) dolů do Martinsbrucku ve Švýcarsku. Kdo dá přednost nyní mírnému sjezdu, zůstane na málo frekventované asfaltové silnici do Martinsbrucku. Nyní jedeme podél řeky Inn po cyklotrase Innradweg okolo celní stanice Altfinstermünz a přes most Kajetansbrücke až do cíle etapy ve městě Pfunds.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Nauders

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!