© Tirol Werbung/Maria Ziegelböck
© Tirol Werbung/Maria Ziegelböck

Houpačka pro kola v Tyrolsku

Strmé výšlapy a spousta výškových metrů – to nemají rádi všichni milovníci horských kol.

Především, když hned vedle jede nahoru lanovka. S novou atrakcí Tyrolska tzv. houpačkou pro kola překonají cyklisté od léta 2014 z města Nauders do Walchsee dohromady 660 kilometrů a 25.000 výškových metrů nahoru. Asi polovinu všech výjezdů je možné ulehčit si výjezdem lanovkou. Navíc je v plánu nová několikadenní permamentka, kterou mohou cykliste použít u všech 18 zúčastněných lanovek.

Průchod k lanovce Bergkastelbahn ve městě Nauders je tichý. Mladý muž a mladá žena tlačí svá horská kola směrem k lanovce. Jedno horské kolo zavěsí zaměstnanec lanovky zvenku na kabinku na zvláštní, pro tento účel zhotovený hák, druhé kolo si vezmou cyklisté do kabinky a nechají se vyvést nahoru.

S houpačkou pro kola z Nauders do Walchsee
Stejně jako v Nauders am Reschenpass najdeme v celém Tyrolsku spoustu lanovek, které pomáhají pěším turistům a od tohoto léta také cyklistům dostat se do hor. Nauders je od léta 2014 také západním východním bodem pro „houpačku pro kola“ v Tyrolsku, která vede přes celé Tyrolsko až na východ k jezeru Walchsee. Tato trasa se významně liší od jiných známých tras pro horská kola jako např. Bike Trail Tirol: zde mohou cyklisté zdolat části trasy výjezdem lanovkou a ušetřit si tak síly na jiné výjezdy.

Bikeschaukel Tirol
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat