10 nejlepších skipasů v Tyrolsku - lyžování v Alpách, © Tirol Werbung/Gregor Sailer
10 nejlepších skipasů v Tyrolsku - lyžování v Alpách, © Tirol Werbung/Gregor Sailer

10 nejlepších skipasů v Tyrolsku - lyžování v Alpách


Skipasy v Tyrolsku

Snow Card Tirol

Pokud patříte mezi vášnivé lyžaře, který má v plánu vyzkoušet všechna tyrolská střediska, je karta Snow Card Tirol přesně pro vás. S tímto skipasem budete mít přístup do 91 lyžařských oblastí, včetně 5 tyrolských ledovců. Čekat na vás tak bude více než 3000 kilometrů sjezdovek a 1 100 lanovek a kabin.  

www.snowcard.tirol.at

Zvýhodněné ceny

Každý občan EU obdrží Tirol Snow Card za normální tarif.
Občané trvale bydlící v Tyrolsku obdrží zvýhodněný tarif po předložení přihlašovacího lístku s trvalým bydlištěm v Tyrolsku, který není starší než 3 měsíce.

Rovněž lidé, kteří jsou v Tyrolsku zaměstnaní, obdrží zvýhodněný tarif po předložení kopie přihlášky sociálního pojištění (Tiroler Gebietskrankenkassa).
Studenti studující na Univerzitě Innsbruck, na vysokých školách a odborných vysokých školách (i mimo Tyrolsko) obdrží zvýhodněný tarif po předložení aktuálního studijního průkazu.

White 5

Se skipasem White 5 ovládnete všech 5 tyrolských ledovců s jedinou kartou. Ledovcový skipas platí na všechny lanovky a vleky na ledovcích Hintertux, Pitztal, Sölden-Ötztal, Stubai a Kaunertal. Všech 5 ledovců nabízí stoprocentní jistotu sněhu a zimní radovánky až do nadmořské výšky 3.440 metrů. Ledovec Hintertux jako jediný nabízí perfektně upravené sjezdovky dokonce 365 dnů v roce.

www.tirolergletscher.com

Silvretta Skipass

Jestli plánujete navštívit skiareály v údolí Paznaun, je pro vás určen Silvretta Skipass. S ním se podíváte do 5 lyžařských středisek: Ischgl, Samnaun, Galtür, Kappl a See. Užít si budete moct na 350 kilometrech sjezdových tratí a 73 lanovkách. Skibus a veřejné dopravní prostředky v údolí Paznaun mezi Landeckem a městem Wirl v Galtür jsou s tímto skipasem zdarma.

www.paznaun-ischgl.com

Ski 6

Pod názvem Ski 6 se sdružuje několik středisek v příhraničním regionu Tiroler Oberland. S jednou permanentkou tak máte možnost navštívit lyžařské oblasti Nauders-Bergkastel, ledovec Kaunertal, Fendels, Serfaus-Fiss-Ladis a Venet. Dohromady si zalyžujete na 365 kilometrech sjezdovek, které jsou doplněny o 80 lanovek.

www.tiroler-oberland.com

NOVINKA! Ski plus City Pass

Ze sjezdovky rovnou do Křišťálových světů Swarovski nebo Císařského paláce v Innsbrucku - to vše je možné s novým “Ski plus City Pass”, který kombinuje stubaiský ledovec s 12 dalšími lyžařskými středisky a 22 atrakcemi v Innsbrucku a jeho okolí. Tento projekt, který je jediný svého druhu na světě, společně připravili regiony Stubai, Hall-Wattens, Wipptal a Ötztal.

www.ski-plus-city.com

Superskipass Zillertal

Jako majitel skipasu Zillertaler Superskipass máte přístup ke 179 lanovkám v celém údolí Zillertal. Lanovky a vleky se zde dělí do 4 lyžařských oblastí: Zillertal Arena, Ski- und Gletscherwelt Zillertal 3000, Erste Ferienregion a Mayrhofen. Dohromady zde najdete 489 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Skipas platí také pro autobusy a vlaky veřejné dopravy v údolí Zillertal.

www.zillertal.at

Kitzbüheler Alpen AllStarCard

Kitzbüheler Alpen AllStarCard = jeden superobří skipas pro 23 lyžařských oblastí v Tyrolsku a Salcbursku. S touto kartou můžete neomezeně využít více než 2 750 kilometrů sjezdovek a přes 900 lanovek a gondol v lyžařských střediscích Kitzbühel, SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental, St. Johann in Tirol, Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn a ve vybraných skiareálech v Salzburském regionu.

www.allstarcard.at

Tirol Regio Card

Karta Tirol Regio Card je celoroční volnočasovou vstupenkou týkající se oblastí Tiroler Oberland a Außerfern. Zahrnuje 39 lyžařských areálů, 14 krytých a venkovních bazénů, 6 jezer na koupání a 5 ledových kluzišť. Mezi lyžařskými středisky najdete skvělé oblasti jako údolí Ötztal, Obergurgl-Hochgurgl, Serfaus-Fiss-Ladis nebo Zugspitz-Arena. Do nabídky patří i tři ledovcové oblasti: Pitztal, Kaunertal a Sölden (ledovec Rettenbach).

www.tirol-regio.at

Zvýhodněné ceny

Kartu si mohou zakoupit všichni občané trvale bydlící v Tyrolsku a rovněž lidé, kteří jsou v Tyrolsku zaměstnáni. Obdrží jí po předložení přihlašovacího lístku s trvalým bydlištěm v Tyrolsku nebo po předložení kopie přihlášky sociálního pojištění (Tiroler Gebietskrankenkassa).
Také studenti (do 27 let) studující na Univerzitě Innsbruck, na vysokých školách a odborných vysokých školách jsou po předložení platného studijního průkazu oprávněni k zakoupení karty.

Freizeitticket Tirol

S volnočasovou kartou Freizeitticket získáte slevy po celý rok na lanovky, do muzeí, na kluziště, do bazénů, na koupaliště a u některých dalších partnerů. Karta platí v několika velkých i malých lyžařských střediscích v okolí Innsbrucku. Patří sem zejména ledovec Stubai, Kühtai, Ski- & Freizeit-Arena Bergeralm nebo Silvretta Arena. Dohromady karta obsahuje slevy na 29 lanovek a kabin. Kromě toho umožňuje volný vstup do 5 krytých bazénů, 20 venkovních bazénů a jezer, 10 kluzišť a 12 muzeí.

www.freizeitticket.at

Zvýhodněné ceny

Kartu si mohou zakoupit všichni občané trvale bydlící v Tyrolsku a rovněž lidé, kteří jsou v Tyrolsku zaměstnáni. Obdrží jí po předložení přihlašovacího lístku s trvalým bydlištěm v Tyrolsku nebo po předložení kopie přihlášky sociálního pojištění (Tiroler Gebietskrankenkassa).
Také studenti (do 27 let) studující na Univerzitě Innsbruck, na vysokých školách a odborných vysokých školách jsou po předložení aktuálního studijního průkazu oprávněni k zakoupení karty.

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!