© Tirol Werbung/Dominik Gigler
© Tirol Werbung/Dominik Gigler
© Tirol Werbung/Holger Gassler
© Tirol Werbung/Holger Gassler
© Tirol Werbung/Holger Gassler
© Tirol Werbung/Holger Gassler
© Tirol Werbung/Holger Gassler
© Tirol Werbung/Holger Gassler

19. etapa na Orlí stezce: Z horské chaty Anhalter Hütte (v současnosti zavřená) na chatu Hanauer Hütte

Pozor, na této etapě Orlí cesty vám hrozí úraz. Jde se totiž přes údolí Pfafflartal do Pfafflar, což zavání zlomením jazyka :). Ale nebojte, samotná cesta je klidná. Stezka začíná exponovanou pasáží zajištěnou fixními lany nahoru na Steinjöchl, po které hned následuje horský pas Hahntennjoch. V údolí Pfafflartal prochází trasa skrz malebné, tyrolské vesničky. Následuje odbočka do dalšího horského údolí Angerletal, odkud už začíná stoupání na horskou chatu Hanauer Hütte. Pokud hledáte nekonečný klid a horské ticho, tak jste správně. Nacházíte se uprostřed chráněné oblasti Muttekopfs s celkovou rozlohou 38 čtverečních kilometrů. Díky poloze nad hranicí lesa v alpském pásmu vysokých hor tu roste mnoho vzácných skalniček. Ve srovnání s s vápencovými pohořími je zde mnohem bujnější vegetace.

Pozor! Chata Anhalter Hütte je z důvodu rekonstrukce zavřená. Doporučujeme proto pokračovat na 18. etapě z chaty Anhalter Hütte přes Hahntennjoch do Pfafflaru. Tam lze přespat v penzionu Bergheimat a následující den vyrazit na 19. etapu  do chaty Hanauer Hütte.

Orlí výhled v Tyrolsku:
Po vysokohorském výšlapu si rádi odpočinete při pohledu na klidné tyrolské vesničky. Staré dřevěné domy v obci Pfafflar patří k nejstarším v Tyrolsku. Původní domy jsou z počátku 13. století a při stavbě se dělníci obešli bez pil nebo kovových hřebíků. Nezapomeňte se zastavit v horské vesničce arch a vyfotit se u vodopádu.

Orlí odměna v Tyrolsku: Dominantním vrcholem na této části Orlí cesty je hora Falschkogel. Dobře ji uvidíte z vrcholku Steinjöchl, odkuď můžete rovnou zahájit výstup. Pro Falschkogel jsou typické ostré Skalní útesy na severní stěně a naopak nadýchané louky na jižní straně hory. Ale pozor, louky nejsou tak jemné, jak se na první pohled zdají, naopak jsou extrémně strmé. Dokonce i falešná hora Falschkogel občas mluví pravdu a každému, kdo chvilku nedává pozor, rychle vysvětlí tvrdé zákony gravitace. ”.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Anhalter Hütte

Cílový bod

Hanauer Hütte

Pohoří

Délka

12,5 km

Doba chůze

4 h

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

středně těžká (červené stezky)

nadmořská výška

2 180 m 1 350 m

Stoupání (vertikální metry): 750 m
Klesání (vertikální metry): 870 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Orlí stezka

Toto je etapa Orlí stezky - nejznámější dálkové turistické trasy v Tyrolsku.

Ke stažení

Popis trasy

Začátek etapy: Anhalter Hütte

Nejprve seběhnete pár kroků na západ z horské chaty Anhalter Hütte, ale hned po té začnete za pomoci fixních lan šplhat ostře nahoru na Steinjöchl. Ještě chvilku stoupáte, ale pak stezka postupně zvolní a začnete klesat klečí a po horských loukách směrem na jihozápad na Hahntennjoch. V místě, kde se cesta přiblíží k silnici, se vydáte přes louku po červené značce a poté odbočíte doprava a začnete klesat směrem na západ. Po chvilce uvidíte značení "Hanauer Hütte". Cesta vede severně od silnice po horském chodníku a postupně přechází přes louky, do lesa a borovicové kleče. Když přejdete malou rokli, dorazíte k silnici. V levé zatáčce uvidíte na zdi zelenou značku a vydáte se severně od silnice směrem dolů (trasa č. 601). Brzy uvidíte první domky tyrolské vesničky Pfafflar. Tady se můžete rozhodnout, zda pokračovat po normální, značené cestě nebo se na chatu Hanauer Hütte vydat zkratkou přes údolí Fundaistal a vrcholek Galtseitejoch.

Občerstvení: Gasthaus Pfafflar

Pokud se vydáte “normálkou”, projděte celý Pfafflar a na konci vesnice u směrovky na “Bogen” odbočte vlevo přes cestu a potok. Stezka běží idylicky podél potoka. U skupiny domků máte znovu možnost odbočit na zkratku směrem na Galtseitejoch). Normální cesta vede na západ a postupně střídá úzkou stezku a vápencový chodníček. Před vesnicí Boden vás čeká ostré klesání až k parkovišti. Tady přejděte potok Fundaisbach a sledujte ukazatele na horskou chatu "Hanauer Hütte". Trasa pokračuje po kvalitní lesní cestě směrem do údolí Angerletal. Za mostem přes potok Angerlebach začne pozvolné stoupání řídkým lesem. Po chvilce na vás vykoukne horská chata Hanauer Hütte na protější náhorní plošině. Následuje krátké klesání, po kterém cesta opět začne šplhat podél širokého štěrkového koryta do Angerletalu. U dolní stanice nákladní lanovky se cesta zúží do horského chodníčku, který prudce stoupá v serpentinami až k horské chatě Hanauer Hütte (1.922 Meter), přímo pod horský masív hory Kogelseespitze.

Cíl etapy: Hanauer Hütte

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Imst

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!