12a. etapa na Orlí cestě: Congress Innsbruck – Bergisel – Patscherkofel


Z dolní stanice lanovky Nordkettenbahn se v průběhu asi dvou hodin projdeme kolem nejvýznamnějších pamětihodností – vzhůru na Bergisel.

Od Kongresového centra Innsbruck kolem hradu Hofburg, pak doprava branou do uličky Hofgasse. Kolem Café Sacher dojdete přímo ke Goldenes Dachl, opustíte staré město ulicí Herzog-Friedrich-Straße a pak stále stejným směrem vzhůru ulicí Maria-Theresien-Straße směrem na Landhaus a dále k Triumfální bráně. Kdo bude unaven, nastoupí zde do červeného autobusu s nápisem Sightseer. Ostatní budou pokračovat ulicí Leopoldstraße, přejdou Egger-Lienz-Straße a na úrovni Leuthausu zahnou vlevo. Kolem kláštera Wilten se dostanou k hostinci Bierstindl, pak vzhůru uličkou Klostergasse a při jejím ústí do Brennerstraße zahnou doleva na Bergiselweg. Odsud (pomník Andrease Hofera) se jde stejnou cestou dolů na stanici Bergisel (tramvaj č. 6) proti klášteru Wilten a jede se na Igls na dolní stanici lanovky Patscherkofelbahn.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Kongresového centra Innsbruck

Cílový bod

Stanici lanovky Patscherkofelbahn

Gebirgszug

délka

5 km

Doba chůze

2 h

Charakteristiky

  • Bezbariérové pěší túry
  • Rundwanderung

Obtížnost

lehké (stezky)

Výškový rozdíl-výstup 75 m

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Burggraben 3, Innsbruck

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování


Turistika v regionu


nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat