Ochutnejte regionální speciality: tyrolské túry pro gurmány


Na žádném poctivém výšlapu po Tyrolsku nesmí chybět zastávka na statku, horské chatě nebo v místní restauraci. Právě tady máte možnost ochutnat místní speciality připravené výhradně z místních surovin. Společně se třemi experty jsme vybrali 9 tras pro ty, kteří rádi podnikají výlety za gastronomickými zážitky.

Každý, kdo už se někdy po svých toulal Tyrolskem, ví, že z kombinace zdravého pohybu, čerstvého vzduchu a nádherných výhledů, každému vytráví. To byl také jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli vybrat ty nejlepší gastro túry. Vznikl seznam devíti túr, které zájemce dovedou do excelentních horských chat a restaurací. Rozhodující kritéria při výběru byla následující – kvalita jídla, využití regionálních surovin a nabídka podniků pro rodiny s dětmi. Čtěte dál a dozvíte se, co si naši tři experti myslí o každém z těchto jedinečných míst.

Horské túry pro gurmány

Oceňovaný šéfkuchař Alexander Fankhauser vybral trasy, které přilákají milovníky hezkých výhledů a dobrého jídla. Například chalupa Angerer Alm ukrývá jedinečný vinný sklípek, zatímco nepřehlédnutelná restaurace Ice Q ve výšce 3.000 metrů nad mořem zaujme svým neotřelým vzhledem. V neposlední řadě tu je Wedelhütte, horská bouda s atmosférou pětihvězdičkového hotelu. Fankhauser je šéfkuchařem restaurace Alexander ve čtyřhvězdičkovém hotelu Lamark v Hochfügenu v Zillertalském údolí. Zároveň je obrovským fanouškem restaurací, které pro nás doporučil. A co je na těchto restauracích nejlepší? Všechny jsou dobře dostupné pěšky nebo lanovkou!

Horské túry pro gurmány

Chaty s domácími surovinami

Pro hodně cestovatelů není nic lepšího než během horské túry narazit na tradiční horskou chatu s lokálním jídlem. Spisovatelka a milovnice horských chat Irene Prugger vybrala své tři nejoblíbenější. Všechny tři trasy vedou vždy po značených stezkách až k chatám. Doporučujeme nechat si místo v batohu na všechny místní dobroty, které si budete chtít odnést s sebou.

Chaty s domácími surovinami

Túry pro rodiny

Gastrotúra pro celou rodinu? To zní jako dobrý nápad! Editorka místních novin Trioler Tageszeitung, Katrhrin Siller, je společně se svými dětmi velkou fanynkou dobrého jídla a milovnicí hor. Na túrách, které vybrala, vždy najdete dětská hřiště nebo další místa, kde se vaše děti rozhodně nebudou nudit.

Túry pro rodiny

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!