Ochutnejte regionální speciality: tyrolské túry pro gurmány


Na žádném poctivém výšlapu po Tyrolsku nesmí chybět zastávka na statku, horské chatě nebo v místní restauraci. Právě tady máte možnost ochutnat místní speciality připravené výhradně z místních surovin. Společně se třemi experty jsme vybrali 9 tras pro ty, kteří rádi podnikají výlety za gastronomickými zážitky.

Každý, kdo už se někdy po svých toulal Tyrolskem, ví, že z kombinace zdravého pohybu, čerstvého vzduchu a nádherných výhledů, každému vytráví. To byl také jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli vybrat ty nejlepší gastro túry. Vznikl seznam devíti túr, které zájemce dovedou do excelentních horských chat a restaurací. Rozhodující kritéria při výběru byla následující – kvalita jídla, využití regionálních surovin a nabídka podniků pro rodiny s dětmi. Čtěte dál a dozvíte se, co si naši tři experti myslí o každém z těchto jedinečných míst.

Horské túry pro gurmány

Oceňovaný šéfkuchař Alexander Fankhauser vybral trasy, které přilákají milovníky hezkých výhledů a dobrého jídla. Například chalupa Angerer Alm ukrývá jedinečný vinný sklípek, zatímco nepřehlédnutelná restaurace Ice Q ve výšce 3.000 metrů nad mořem zaujme svým neotřelým vzhledem. V neposlední řadě tu je Wedelhütte, horská bouda s atmosférou pětihvězdičkového hotelu. Fankhauser je šéfkuchařem restaurace Alexander ve čtyřhvězdičkovém hotelu Lamark v Hochfügenu v Zillertalském údolí. Zároveň je obrovským fanouškem restaurací, které pro nás doporučil. A co je na těchto restauracích nejlepší? Všechny jsou dobře dostupné pěšky nebo lanovkou!

Horské túry pro gurmány

Chaty s domácími surovinami

Pro hodně cestovatelů není nic lepšího než během horské túry narazit na tradiční horskou chatu s lokálním jídlem. Spisovatelka a milovnice horských chat Irene Prugger vybrala své tři nejoblíbenější. Všechny tři trasy vedou vždy po značených stezkách až k chatám. Doporučujeme nechat si místo v batohu na všechny místní dobroty, které si budete chtít odnést s sebou.

Chaty s domácími surovinami

Túry pro rodiny

Gastrotúra pro celou rodinu? To zní jako dobrý nápad! Editorka místních novin Trioler Tageszeitung, Katrhrin Siller, je společně se svými dětmi velkou fanynkou dobrého jídla a milovnicí hor. Na túrách, které vybrala, vždy najdete dětská hřiště nebo další místa, kde se vaše děti rozhodně nebudou nudit.

Túry pro rodiny
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!