, © TVB Wilder Kaiser/Chris Thomas
, © TVB Wilder Kaiser/Chris Thomas

Novinky v Tyrolsku


Toto léto bude v srdci Alp možné ještě více chodit, lézt a objevovat. Po mostech, chodnících nebo skalních stěnách vedou nové trasy k velkolepým vyhlídkám, skrytým místům a vzrušujícím zážitkům.

Po nových cestách do tyrolského léta na horách

Adepti na rekordy: Nejdelší visutý můstek na světě
Od poloviny roku 2014 spojuje v Reutte dosud nejdelší visutý můstek na světě o délce 403 metry zříceninu Ehrenberg a Fort Claudia a zajistil si tak zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Název Highline 179 propůjčila tomuto vzdušnému spojení oblíbená výletní trasa B179 přes Fernpass.

Skalní oslavy: zajištěné lezecké cesty a parky
První zajištěná lezecká cesta v údolí Tyrolského Unterlandu vznikla v roce 2014 v regionu Alpbachtal-Seenland se dvěma trasami – jednou středně obtížnou pro rodiny s dětmi od 10 let a jednou strmější variantou pro sportovně zaměřené návštěvníky. Krátký přístup k zajištěné lezecké cestě vede od kiosku u jezera Reintalersee, kde budou vedle parkovišť, restaurací u jezera také WC, informace a půjčovna lezeckého vybavení.

U jezer Schwarzwassersee a Pardatschersee v oblasti Ischgl-Paznaun nabízí Adventure Stage – Pardatscher See novou letní atrakci a náročné lezení různých stupňů obtížnosti s věží, lezeckou stěnou, slackliny a balancováním i s boulderingovou horou z kamení. Silvapark Galtür přidal v bezprostřední blízkosti outdoorového dětského boulderingu nově také rodinnou zajištěnou lezeckou cestu.

Bez hranic - dálková turistika: v Zillertalských Alpách můžete zvládnout za šest dní Císařskou korunu v regionu Wilder Kaiser. Po starých stezkách od chaty k chatě vede dálková trasa Císařská koruna kolem impozantního pána hor Wilder Kaiser. Trasa nabízí 55 kilometrů a 9.300 metrů převýšení v exponované poloze, ve strmých skalách, v tmavých lesích a po hebkých pastvinách. Výzva, kterou lze zdolávat od jezera Going okruhem ve směru hodinových ručiček nebo obráceně.

Okruh Petera Habelera již od léta 2013 zpřístupňuje západní část Zillertalských Alp. Na téhle turistické trase čeká celkem 60 kilometrů vedoucích přes hranice do sousedního Wipptalu a do Jižního Tyrolska a v rozestupech od 3,5 do 13 kilometrů vedou jednotlivé stupně obtížnosti po loukách a pastvinách, přes pole kamenů, morén a sutě k celkem šesti horským chatám.

Pro rodiny: zážitkové trasy a místa pro načerpáni sil pro velké i malé
Koglweg Thierbach je nový rodinný zážitek na okružní turistické trase kolem vrcholu Kogl v idylické obci Thierbach, nejmenší a nejvýše položené ze čtyř obcí v oblasti Wildschönau. Od dřevěné stodoly, přes lesní arénu, lesní hřiště až po hmyzí hotel je tady co objevovat.

Divoce hučící voda doprovází malé i velké na výletě soutěskou Glemmbachklamm v Thiersee (prázdninový region Kufstein). Tato středně obtížná celodenní túra také vede několikrát přes potok. Mokrý živel hraje důležitou roli také v případě nového vodního hřiště v Schattwaldu v Tannheimském údolí. A nebo se projdětě po břehu jezera z Maurachu do Achenkirchu u jezera Achensee.

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!