© Mike Gabl
© Mike Gabl

Rodinný region údolí Ötztal

Rodinná dovolená v Tyrolsku v údolí Ötztal – to je dobrodružství, pestrost, zábava a zaručeně žádná nuda.

Ötztálské údolí nabízí velkým i malým hostům nejen úžasnou krajinu a přírodní divadlo, ale také pestrý prázdninový program. „Zažijte a objevujte přírodu," tak zní například heslo letního programu s péčí o děti v alpské vesničce Ötz v na začátku Ötztálského údolí. Bavte se spolu s přáteli na rodinné dovolené v regionu Ötztal a každý den zažijte nové dobrodružství. Pro letní měsíce je v celém Ötztálském údolí připraven pestrý program pro děti se skvělou směsicí hor a vody, zábavy a akce, oddychu a klidu.

• Nádherné jezero Piburger See u obce Ötz je tím správným cílem pro milovníky vodních radovánek. Jezero má v létě teplotu až 24 stupňů. Na jižním břehu jezera najdete půjčovnu loděk a šlapadel. Prozkoumejte jezero během veselé projížďky na loďce!

Outdoorové centrum AREA 47 na začátku tyrolského údolí Ötztal nabízí nejvíce vzrušující dobrodružné a outdoorové nabídky. Adrenalinová area 47 se rozkládá na horských loukách o rozloze 6,5 hektaru. Hot’n’Wet je adrenalinová vodní zóna o rozloze 20.000 m². Najdete tu ale i 7.000 m² velké jezero na koupání a odpočinek. Voda slouží i jako dopadová plocha pro adrenalinové sporty. Je tu můstek pro snowboardisty, lyžaře i jezdce na BMX. Pád do vody si můžete vyzkoušet i při lezení na horolezecké stěně nad vodou (tzv. Deep Water Soloing). Své si užíjí i milovníci chůze po slackline. Světovou novinkou je první kombinovaná skokanská a skluzavková věž o celkové výšce 27,5 metrů.

• Nejmodernější lázně Rakouska Lázně AQUA DOME v Längenfeldu nabízí dětem a rodinám uzavřený vodní svět. Hlavními přednostmi dětských prostor zvaných Alpská Noemova archa jsou dva velké bazény na palubě lodi, obrovská skluzavka tzv. Schlingeschlange a herny plné fantazie. Tady se na Vás určitě nebudou špatně dívat, když si Vaše dítě bude chtít skutečně zařádit. Děti si zde podle libosti cákají, sviští po 90 metrů dlouhé skluzavce, šplhají po vysokých stěnách lezecké herny Kletterkitz, dívají se na kino v prostorách Cybermaus nebo si kutí v kreativní místnosti zvané Kuckucksnest. Pedagogicky vyškolení animátoři dávají pozor, aby se nikdo určitě nenudil!

• Ve volnočasové aréně v Söldenu je pro děti k dispozici dětský bazén se skluzavkou a speciální hrací koutek. Nejzábavnější je samozřejmě kanál s divokou vodou.

• Hledáte sportovní výzvy a plánujete si horolezeckou dovolenou v Tyrolsku? Pak jste v regionu Ötztal na pravém místě. Díky 600 lezeckým trasám od lehkých až po obtížné patří Ötztálské údolí k nejatraktivnějším horolezeckým oblastem pro začátečníky i profesionály.

Zde je výběr z lezeckých parků v regionu Ötztal:
– V Ötzu je lezecký park přímo u cesty a je tak snadno dostupný. V nabídce jsou zde lehké i obtížné lezecké trasy.
– Největší lezecký park regionu Ötztal se nachází v Tumpenu mezi Umhausenem a Oetzem a je vhodný pro rodiny i pro profesionály.
– Na západním konci kotliny Längenfeldu se nacházejí skály lezeckého parku Oberried. Díky početným lehkým trasám a sousedící louce, která sahá až ke stěně, je Oberried ideální pro rodiny a začátečníky.
– Přímo v centru obce Sölden se nad volnočasovou arénou nachází stejnojmenný lezecký park. 25 metrů vysoká granitová stěna nabízí ideální podmínky pro všechny horolezce, kteří rádi lezou po lehce převislých plochách.
– U Moosalmu v Söldenu se nachází báječný lezecký park, který nabízí mnoho možností především začátečníkům. Horolezectví a turistiku lze v našem regionu velmi dobře sjednotit.

Nejkrásnější lezecké trasy v regionu Ötztal:
Lezecká cesta Reinharda Schiestla na stěně Burgsteiner Wand v Längenfeldu je nejobtížnější lezecká trasa v regionu Ötztal. Vede po téměř vodorovné granitové stěně do výšky přes 200 m. Je průběžně zajištěna ocelovým lanem, skobami a stupačkami. K dispozici je dostatek lezeckých pomůcek a 3 místa k odpočinku. Při výstupu u horských luk Burgsteinu (několik možností k občerstvení) se otevírá nádherný pohled do dáli na Stubaiské a Ötztalské Alpy.
Lezecká cesta „Lehner Wasserfall" v blízkosti vlastivědného muzea v Längenfeldu je vhodná i pro začátečníky, protože nejtěžší místo lze obejít.
Lezecká cesta u vodopádu „Stuibenfall" v Umhausenu je naopak vhodná pro celé rodiny. Tato lezecká cesta o délce 450 m ale i tak vyžaduje jistý krok a odolnost vůči závratím.
– Úchvatný panoramatický pohled na obergurglský ledovec se otvírá z lezecké cesty „Schwärzenkamm". Ačkoli na této cestě velmi obtížná místa chybějí, vzhledem ke své alpínské nadmořské výšce a orientaci na severní stěně je opravdu náročná a vyžaduje horolezecké zkušenosti. K dispozici je dostatečné množství lezeckých pomůcek a také dva nouzové výstupy, které jsou dobře označeny.

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat