© Tirol Werbung/Mario Webhofer
© Tirol Werbung/Mario Webhofer

Rodinný region Achensee

Achenkirch-Maurach-Pertisau-Steinberg-Wiesing – to je 5 obcí u jednoho jezera. Prázdninový region Achensee ležící u největšího jezera Tyrolska je ideální destinací pro rodiny.

10 km dlouhé jezero Achensee, největší a nejkrásnější v Tyrolsku, má své břehy volně přístupné po celé své délce. Tyrolský Sport&Vital Park umístěný mezi pohořími Karwendel a Rofan poskytuje všestrannou nabídku aktivního a rekreačního vyžití.

Milovníci plachtění, surfaři i kitesurfaři tu mají výborné podmínky pro vodní sporty a dostatečný vítr. Plavci a potápěči chodí většinou na břeh určený pro koupání mezi obcemi Maurach, Pertisau a Achenkirch. Dostatečná kvalita vody jezera Achensee zabezpečuje viditelnost až do hloubky deseti metrů.

Pro rodiny je mírný břeh ideální. Rodiče zde mohou bez starosti nechat děti dovádět ve vodě teplé až 22 stupňů, nebo si prohlédnout jezero na lodi.

  • Prázdninová místa Achenkirch, Maurach, Pertisau, Steinberg a Wiesing jsou vloženy mezi pohoří Karwendel a Rofan a nachází se u jezera Achensee.
  • Achensee je největší jezero Tyrolska, má výbornou kvalitu vody a je ideálním místem pro surfování, plachtění, kite-surfování, ale také pro potápění či plavání a koupání se.
  • Podnikněte během vaší dovolené jízdu na parníku Achenseedampfer či s vláčkem Achenseebahn, jedním z posledních vlaků fungujících na páru
  • 500 kilometrů turistických stezek od nenáročných cest, přes rodinné tůry až po náročné horské či vysokohorské tůry najdete v regionu Achensee, mimo jiné také tři etapy nejznámější dálkové trasy Tyrolska – orlí stezky tzv. Adlerweg. Výšlap vám ulehčí jedna z lanovek Rofanseilbahn a nebo Karwendel-Bergbahn.
  • 250 různě obtížných označených cyklostezek pro silniční a horská kola vede nádhernou krajinou prázdninové oblasti Achensee
  • Na dvou golfových hřištích v regionu, v místech Pertisau a Achenkirch, si příjdou na své jak začátečníci tak pokročilí.
  • Od počátku 20. století se v regionu těží tzv. Tiroler Steinöl, olej získávaný z břidlic, který se zpracovává do krémů a jiných prostředků na péči těla. V centru Vitalberg Besucherzentrum v Pertisau se dozvíte více o 100-leté historii těžby tyrolského břidlicového oleje.
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat