Zirbenpark Hochzeiger
Zirbenpark Hochzeiger

Rodinná pěší turistika v Tyrolsku


Děti si mohou na pěších túrách užít spoustu legrace. V Tyrolsku se o to postará kamarádský a vždy veselý oslík Juppi, který připravil pro děti okružní trasu kouzelným lesem, plnou dobrodružství a tajemství.

Pěší výlet do Juppiho kouzelného lesa v údolí Alpbachtal
Okružní trasa Juppiho kouzelným lesem v Reithu mezi Kufsteinem a Innsbruckem je vhodná pro děti, které protestují proti „fádním“ pěším túrám. Rodiče s dětmi vyjedou lanovkou z Reithu na vrchol Reitherkogel, kde začíná okruh dlouhý 2 km. Na něm je pro děti připravena chůze po kůlech, dřevěný kůň, brodění vodou i tajuplná bažina.
Když se děti dost vydovádějí, dojdou výletníci ke statku Fürst, kde už čekají ve výběhu zvířata na pohlazení. A na další část trasy naláká vaše potomky indiánský stan, horolezecká stěna a Juppiho skluzavka.
www.alpbachtal.at/juppis-zauberwald

"Stříbrný region" - Silberregion Karwendel
Ideální pro rodinné pěší túry je také "Stříbrný region" - Silberregion Karwendel.
Silberregion Karwendel

S kočárkem okolo jezera Vilsalpsee
Jezero Vilsalpsee leží v srdci stejnojmenné 16 km² velké přírodní rezervace. Pěší túra vede podél břehů jezera k vodopádu Bärgacht a je vhodná pro kočárky. Na této pohodové procházce je toho mnoho k obdivování a děti si mohou cestou také zacvičit.
www.tannheimertal.com

Okružní túra pro rodiny
Trasa okolo hory Kogl vede idilickou vesnicí Thierbach, která je nejmenší a nejvýše položenou kostelní obcí. stezku lze projít také s kočárkem. Děti mohou prozkoumat lesní arénu, dřevěnice, lesní hřiště nebo hmyzí hotel.
www.wanaku.com

Zirbenweg - "Limbová cesta" – etapa dálkové pěší cesty "Adlerweg - Orlí cesta"
Nádherný pohled na tyrolské hlavní město Innsbruck a Goldene Dachl i na údolí Innu se otvírá z pěší cesty Zirbenweg - "Limbová cesta". Je to jedna z etap dálkové pěší cesty "Adlerweg - Orlí cesta", na kterou se můžete vydat s celou rodinou.
https://www.tyrolsko.cz/volnocasove-aktivity/sport/letni-turistika/orli-stezka

Geocaching v Tyrolsku
Oblíbenému geocachingu se v Tyrolsku můžete věnovat na mnoha místech. Pod heslem "Zažijte horu nově" se můžete vydat na elektronickou honbu za pokladem k Hahnenkamm .
Bergbahn Kitzbühel

Na zážitkové hoře Muttereralm naleznete speciálně připravené cesty jen pro děti. Také na "Hoře zážitků" Venet se můžeme vydat hledat poklad a přitom obdivovat přírodu a nádhernou okolní krajinu.
www.tirol.at/geocaching-in-tirol

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!