Národní park Hohe Tauern

Mezi majestátními horskými pohořími, divokými ledovcovými potoky, loukami a pastvinami či zakrslými borovicemi zažijete v národním parku Vysoké Taury největší přírodní chráněnou oblast celé alpské oblasti. Na více než 1.800 čtverečních kilometrech na úpatí Vysokých Taur se rozprostírá úžasný svět vysokohorského ekologického systému s 10.000 druhy zvířat a 1.800 druhy rostlin.

Co je důležité vědět

  • Tato přírodní rezervace s více než 300 třítisícovkami, mezi nimi např. Großglockner, vysoký 3.798 metrů, je obdivuhodným výtvorem přírody. Na úpatí nejvyšší hory Rakouska leží mimo jiné největší jednolitý ledovecvýchodních Alp se svým až 250 metrů silným ledovým krunýřem.
  • Během tisíciletí vytvořily ledové proudy v národním parku Vysoké Taury alpinskou krajinu, která dnes nabízí životní prostor ohromnému rozmanitému světu rostlin a zvířat.
  • Borovicový les Oberhauser Zirbenwald je největší les zakrslých borovic východních Alp. Tato 100 hektarů velká přírodní rezervace se nachází v zadní části údolí Defereggental a je obklopena obhospodařovanými alpskými loukami ale i nedotčenou přírodou.
  • Mnoho tématických stezek, jako např. první naučná stezka o vodě v Evropě, umožní poznat životní prostory v národním parku Vysoké Taury: zkušení a vyškolení průvodci parkem, tzv. Ranger vás doprovodí na putování největší chráněnou přírodní oblastí Alp.
  • Obdivovat a zažít: v muzeu Nationalparkhaus ve městě Matrei ve Východním Tyrolsku najdete interaktivní výstavy a dozvíte se zajímavosti o přírodě a kultuře národního parku.

 

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!