© Tirol Werbung/Jens Schwarz
© Tirol Werbung/Jens Schwarz

Hahnenkamm - světový pohár ve sjezdovém lyžování v Kitzbühelu

Kitzbühel, 19.01.2021 - 24.01.2021

Ve dnech 14. až 21. ledna 2018 bude celý lyžařský svět šílet kvůli dalšímu ročníku Hahnenkammu.

Ve dnech 14. až 21. ledna 2018  bude celý lyžařský svět šílet kvůli dalšímu ročníku Hahnenkammu. Již po 78. přijedou nejlepší světoví lyžaři do Kitzbühelu, aby oslavili vrcholnou akci v kalendáři závodů světového poháru. Sjezdovka Streif je považována za nejtěžší sjezd světa a pro jezdce pokaždé představuje velkou výzvu.


Slavný, obávaný a milovaný závod Hahnenkamm v Kitzbühelu. Světově proslulý závod na sjezdovce Streif láká desítky tisíc diváků z celého světa. V úterý (16.01.) se pojede závod juniorů, ve čtvrtek a pátek super G a kombinace. V sobotu proběhne hlavní závod ve sjezdu. Hahnenkamm je považován za jeden z nejtěžších sjezdů na světě. Až 85% sklon svahu, rychlost 140 kilometrů za hodinu a 80 metrové skoky na úseku "Mausefalle" hovoří samy za sebe. Závodní týden zakončí nedělní slalom na kopci Ganslernhang.

Pro Kitzbühel znamená lednový sjezd Světového poháru nejen vrcholnou sportovní událost, ale také nejdůležitější společenskou akci celého roku. V Kitzbühelu se roztočí týden nekončících párty, slavících celebrit a bulvárních reportérů. 


Tip na cestu: Pokud přijdete autem, jsou k dispozici velká odstavná parkoviště v Oberndorfu a Kirchbergu. Do Kitzbühelu se pak dostanete zdarma vlaky rakouských drah. Pokud si koupíte vstupenku "ÖBB Hahnenkamm Kombiticket" můžete cestovat do Kitzbühelu vlakem rakouských drah z libovolného rakouského města. Více informací naleznete zde.
 

© Jürgen Klecha
otevřít interaktivní mapku

Termíny

19.01.2021 - 24.01.2021

žádné informace pro tisk

místo akce

Kitzbühel
6370 Kitzbühel

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: 6370 Kitzbühel

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících

další akce v oblasti

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!