© Gerald Habison
© Gerald Habison

Mezinárodní horský běh na Kitzbühelský Horn

Kitzbühel, 31.08.2019

Mezinárodní horský běh na Kitzbühelský Horn patří k nejznámějším alpským běžeckým závodům v Rakousku. V neděli 27. srpna 2017 se na start 39. ročníku postaví na šest set běžců.

Trasa 39. ročníku mezinárodního horského běhu na Kitzbühelský Horn měří 12,9 kilometrů. Při běhu na 1.996 metrů vysoký vrchol musejí běžci překonat 1.234 výškových metrů a místy i pětadvacetistupňová stoupání. Před více jak třemi desetiletími byl běh na Kitzbühlský Horn považován za příliš náročný, ba dokonce nemožný. Franz Puckl a jeho kamarádi se rozhodli dokázat opak a v roce 1978 se připojili mezi účastníky cyklistického závodu na vrchol Kitzbühlský Horn. A někteří běžci s cyklisty dokonce dokázali držet krok! První vysokohorský běh se tak uskutečnil v roce 1979. Od té doby se Horský běh na Kitzbühlský Horn stal etablovaným závodem ve své kategorii a rok od roku přitahuje větší množství závodníků.

 

© TVB Kitzbühel
otevřít interaktivní mapku

Termíny

31.08.2019

žádné informace pro tisk

místo akce

Kitzbühel
6370 Kitzbühel

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: 6370 Kitzbühel

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!