© TVB Innsbruck/Christof Lackner
© TVB Innsbruck/Christof Lackner

Advent a vánoční trhy v Tyrolsku

Padá první sníh, vůně perníku se line do nosů a svíčky v oknech prosvětlují tmavou noc. Čas vánočních trhů začíná. Vychutnejte si skutečný advent v Tyrolsku, v historických centrech měst a mezi horami.

Kde zůstaly staré vánoční příběhy, tiché večery při svíčkách, odlívané olovo, hvězdy v jablíčkách a další zapomenuté zvyky? V Tyrolsku se tradice drží. Připomeňte si pravý advent a původní vánoční tradice na vánočních trzích v Tyrolsku. V nížině stále chodí koledníci, tzv. "Anklöpfler", od domu k domu a vypráví příběh Marie a Josefa. Nebo mladíci ve strašidelných maskách slaví Krampus při divokých oslavách..

Největší vánoční trh s více než 70 stánky najdete pod Zlatou střechou v Innsbrucku, nejvyšší na Hungerburgu 300 metrů nad městem. Nejromantičtější si užijete ve středověkém Rattenbergu.

K adventu patří smích dětí a proto jsou dětské programy pevnou součástí všech vánočních trhů v Tyrolsku. Někde si děti mohou upéct perník, jinde se svazou na historickém kolotoči nebo projdou pohádkovou uličkou. 

Přehled adventních trhů v Tyrolsku
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!