Vítejte v Eco.Tirol.

Je vůbec možné spojit skvělou dovolenou s ochranou životního prostředí? Věříme, že ano. Vlastně jsme o tom přesvědčeni. Právě proto jsme vytvořili Eco.Tirol., speciální portál plný příběhů a nápadů, jak v našem regionu prožít dovolenou s minimální uhlíkovou stopou.

Nebudeme předstírat, že jsme dokonalí, ale chceme se s vámi podělit o několik zajímavých myšlenek. Naše tipy vás možná inspirují k tomu, jak můžete přispět ke snížení objemu odpadu a emisí, až k nám příště přijedete. Opravdu to není těžké, mimo jiné díky skutečnosti, že Tyrolsko už je domovem bezpočtu skvělých ekologických projektů a vznikla zde řada „zelených nápadů“. Vydejte se s námi na cestu plnou objevů, na které zjistíte, že pečovat o planetu neznamená žít v nedostatku. 

Eco.Tirol. zve průkopníky, experty a osobnosti, jenž jsou pro ostatní vzorem, aby vyprávěli své příběhy. Tito lidé pocházejí z různých oborů, ze světa byznysu, cestovního ruchu, pohostinství – a jsou mezi nimi dokonce i hosté, kteří navštěvují náš krásný region. Pokud jde o fakta a čísla, jsme transparentní. Chceme vás inspirovat a přimět k zamyšlení. Chceme zvýšit povědomí o mnoha velkých i malých řešeních, která již existují. Chceme vyjádřit obdiv pokroku a pobídnout lidi, aby šli ještě dál – avšak zároveň aby měli stále na paměti, že ohlédnout se zpět je často stejně užitečné jako hledět kupředu.
 
Témata, kterým se věnujeme, jsou různorodá. Sahají od autentické regionální kuchyně až k moderním konceptům sdílení sportovního vybavení. Přinášíme tipy na cestování do hor veřejnou dopravou a dělíme se o staré triky, jak zabalit oběd na výlet, aniž by pak bylo nutné vyhazovat obal. Píšeme o outdoorových aktivitách s prakticky nulovou uhlíkovou stopou – od pěší turistiky a paraglidingového létání až po koupání v přírodě. Dozvíte se, že i ty nejluxusnější hotely dbají na udržitelnost, mají dřevěné stěny a izolaci z ovčí vlny. A samozřejmě se věnujeme také zásadním otázkám souvisejícím s ochranou klimatu, např. jak čistá je energie, která se vyrábí v Tyrolsku a proč nejen města, ale také odlehlá údolí mohou těžit z inovativních dopravních konceptů.

Eco.Tirol. vás zve, abyste objevovali Tyrolsko – a pomáhali region chránit pro budoucí generace. 

Užijte si čtení. Doufáme, že vás příběhy a nápady inspirují.  

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!