Luxusní a přesto v přírodě: 6 nejlepších kempů v Tyrolsku , © Innsbruck Tourismus/Gerda Eichholzer
Luxusní a přesto v přírodě: 6 nejlepších kempů v Tyrolsku , © Innsbruck Tourismus/Gerda Eichholzer

Luxusní a přesto v přírodě: 6 nejlepších kempů v Tyrolsku


 

Dovolená pod stanem, v karavanu nebo obytce vám dá pocit svobody a volnosti. To ale neznamená, že se musíte vzdát nároků na pohodlí a luxus. V Tyrolsku je přes 90 kempů. Kromě malých kempů pro nenáročné turisty, tu existuje celá řada luxusních kempů s wellness, bazény, tělocvičnami nebo dětskými hernami. Několik z nich nabízí dokonce pestřejší zábavný program pro hosty, než vyhlášené hotely. I proto dostávají od různých mezinárodních organizací (např. od ADACu) opakovaně ocenění pro nejlepší kempy v Evropě.

S karavenem do přístavu: Alpen-Caravanpark Achensee


© Achensee Tourismus

Kemp Alpen Caravan Park leží na břehu horského jezera Achensee. Jedno z nejmalebnějších míst celého Tyrolska nabízí nádherné výhledy, ale také bohaté sportovní vyžití. Největší tyrolské jezero Achensee láká návštěvníky na lodní vyjížďky, plachtění, kite surfing nebo rybaření. Na břehu jezera si zahrajete beachvolejbal nebo se můžete projet po cyklostezce. Děti se vyřádí na velikém dětském hřišti. Speciální zážitek si děti i dospělí odnesou z projížďky v koňském povozu. Okolní pohoří Karwendel je ideální pro letní túry a cyklovýlety. Alpen Caravan Park patří mezi největší kempy v Tyrolsku. V roce 2013 tento kemp dokonce vyhrál ocenění DCC European Award.

https://www.camping-achensee.com/

Kemping Seeblick Toni se svou vlastní pláží


© Camping Seeblick Toni

Na břehu krásného jezera Reintalersee blízko Kramsachu leží pětihvězdičkový kemp Seeblick Toni, který byl organizací ADAC umístěn mezi 3 nejlepší kempy v roce 2013. Umístění mezi lesy a rozeklanými vrcholky hor Rofangebirge dodává tomuto místu na kouzelnosti. Kemp je speciální zejména díky vlastní travnaté pláži, která je ideálním místem pro letní opalovačku. Součástí kempu jsou i wellness služby jako sauna, pára, vířivka nebo solárium, propotit triko pak můžete v místním fitness. V areálu se také nachází příjemná restaurace, která nabízí místní speciality vyrobené z vlastně vypěstovaných potravin. Zajímavostí je i vlastní výrobna oblíbené ovocné pálenky Schnapss, kterou při návštěvě rozhodně musíte ochutnat. Ubytování v tomto kempu je možné ve stanech, karavanech nebo také v místních apartmánech. 

https://www.camping-seeblick.tirol/

Panoramatické výhledy z Eurokempu Wilder Kaiser


© Eurocamp Tirol

Eurokemp Wilder Kaiser je ideální výchozí místo pro objevování malebné horské oblasti Kaiserwinkl v Tyrolsku . Kemp se nachází pod horou Unterberg nedaleko městečka Kössen. Pohodlně z kempu můžete obdivovat nádherné panoramatické výhledy na okolní horské masívy. Přímo v areálu si můžete vybrat z mnoha aktivit jakou jsou například dobrodružné dětské hřiště nebo venkovní plavecký bazén. Po náročné pěší túře si dobře odpočinete v sauně. Součástí kempu jsou hned dvě restaurace, ve kterých můžete ochutnat tyrolské speciality. Lyžařský vlek Unterberg je vzdálený 300 metrů od kempu. Nevšedním zážitkem je ubytování ve speciálních dřevěných barelech, které jsou raritou tohoto kempu.

https://www.eurocamp-koessen.com/

Kemp Tiroler Zugspitze pro aktivní horaly


© Comfort Camping Tiroler Zugspitze

Krásnější místo pro kempování stěží najdete. Díky poloze přímo pod tyrolskou horou Zugspitze je tento čtyřhvězdičkový kemp ideálním výchozím bodem pro výlety po okolních horách. V zimě tu máte k dispozici 86 vleků a více než 200 km sjezdovek a běžeckých tratí přímo u kempu. A když roztaje sníh můžete vyrazit na horské kolo, e-bike, nebo můžete nasadit pohorky a sedák a prozkoumat okolní via ferraty (klettersteigy). V kempu je 200 parkovacích míst, z toho 30 v XXL velikosti, wifi a přípojky. Trochu se ohřát a zahnat únavu můžete v panoramatickém bazénu s výhledem na tyrolské hory, v sauně nebo na masážích. Děti se vyřádí v herně nebo na venkovním hřišti. Opravdu luxusní zážitek a rozmazlování na vás čeká v panoramatické restauraci na vrcholku Zugspitze, kam se můžete nechat vyvézt lanovkou.

https://www.zugspitz-resort.at/camping/campingurlaub-tirol-zugspitze.html

 

V zážitkovém kempu Aufenfeld v Zillertalu se určitě nudit nebudete


Zážitkový kemp Aufenfeld v Zillertalu v Tyrolsku, © Camping Aufenfeld

Prázdninový park & kemping Aufenfeld v horské vesnici Aschau v zillertálském údolí nabízí nejen místa pro stany, karavany a obytná auta, ale také celou řadu atrakcí pro celou rodinu. Děti i vy si užijete tenisové kurty, motokáry, beachvolejbal, lukostřelbu, venkovní přírodní jezírko na koupání nebo krytý bazén s tobogánem. Celoročně je k dispozici krytá lezecká stěna, wellnes a spa. Pro ty, kterým se nechce vozit svůj vlastní stan, je v prázdninové parku & kempingu Aufenfeld pohodlné ubytování. Podle rozpočtu si můžete vybrat postel ve stanu, mobilním domu nebo v luxusních apartmánech. V roce 2014 zvítězil kemp Aufenfeld v soutěži ADAC BestCamping Award pro nejlepší kemp.

https://www.camping-zillertal.at/de/camping-zillertal-aufenfeld

Wellness kemping: Prázdninový resort Hells v Zillertalu


Prázdninový resort Hells v Zillertalu, © Hells Ferienresort Zillertal

Dnešní kempy jsou více než pouhé místo pro přespání ve stanu nebo karavanu. Tyrolský kemp Prázdninový resort Hells ve Fügenu v Zillertalu získal v roce 2014 ocenění ADAC BestCamping a to zejména díky své exklusivní nabídce fitness a wellness služeb. 
Milovníky wellness tu uspokojí saunový svět, solárně vyhřívaný venkovní bazén nebo nový krytý bazén. Zacvičit si můžete v moderním fitness studiu a děti se vyřádí na horolezecké stěně, v herně nebo na obřím dětském hřišti.

Pokuď si nechcete vařit, můžete zajít na večeři do restaurace. Samozřejmostí je malý supermarket s potravinami.

Pro zájemce jsou připravené výlety na horských kolech nebo pěší túry s horským vůdcem. V zimě je zajištěn bezplatný skibus k lanovce.

Ti, kteří si chtějí užít luxusu, se mohou místo ve stanu nebo karavanu ubytovat v apartmánech nebo chaletech, které jsou součástí resortu.

https://www.hells-ferienresort.at/

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!