© Tirol Werbung/Lisa Hörterer
© Tirol Werbung/Lisa Hörterer

Kräuterbauernhof Sagenschneider’s: ráj pro bylinky

Kuřata pobíhající po dvorku, divoký potok protékající skrze farmu, pasoucí se shetlandský pony Willi. Zní to jako jakákoliv jiná farma v Tyrolsku, přesto je toto místo něčím speciální. Paní Elisabeth Maaßová zde totiž vlastní ojedinělou sbírku bylinek.

Tato velmi přátelská a praktická majitelka zdejšího statku od dětství vyrůstala v obklopení lučních květin, její vášeň tedy začala již už mladého věku. V dnešní době je známou osobností po celém regionu a expertkou na bylinky a jejich využití. Není proto překvapením, že při návštěvě tohoto statku ucítíte pronikavou vůni sušících se kytek a bylinek. 

 

Na statku Kräuterbauernhof Sagenschneider’s, umístěném vedle horského potoka blízko městečka Ried v horním údolí Innu, můžete vyzkoušet veškerý potenciál, který bylinky nabízí. Jedná se buď o léčebné masti, delikátní čaje, chutné pálenky schnapps nebo také o uklidňující koupele. Bylinné produkty ovšem nejsou to jediné, co zdejší farma nabízí. Podomácku se zde vyrábí máslo, jogurt, mléko, vajíčka, ochutnat zde také můžete vlastní hovězí, vepřové nebo kuřecí maso. Velmi oblíbené u dětí jsou hlavně zvířata, především již zmiňovaný shetlandský pony Willi nebo také páreček koz Max a Moritz. 

© Tirol Werbung/Lisa Hörterer
© Tirol Werbung/Lisa Hörterer
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat