© Tirol Werbung/Lisa Hörterer
© Tirol Werbung/Lisa Hörterer

Breierhof: luxus nebo samota?

Máte radši luxusní apartmány v borovicovém dřevě a s veškerým moderním vybavením nebo spartánskou horskou chatu bez elektřiny? Na statku Breierhof v Zell im Zillertal si můžete vybrat.

Někteří dětští hosté ani pořádně neví, odkud se vlastně bere mléko. Paní domácí Barbara vezme děti za ruku a ukáže jim živé kravičky v kravíně. Nevěřili byste, jak se jim pokaždé rozzáří oči. A při troše štěstí mohou vidět i čerstvě narozená telátka.

Ráno se můžete těšit na čerstvou, domácí produkci ze „senného mléka“, kterou vám farmářka každý den postaví před dveře. "Senné mléko" je od krav krmených pouze 100% přírodním senem. Pokud ale budete chtít ochutnat tyrolskou specialitu „Melchermuas“ (farmářské jídlo vyrobené z másla, mouky a mléka), budete muset vystoupat až do výšky 2.300 metrů nad mořem. Tady totiž rodina Fankhauserů přes léto pase a dojí krávy a na rodinné horské chatě prodává čerstvé mléko a další mléčné výrobky.

Pokuď máte rádi pohodlí a luxus, tak byste si neměli nechat ujít dovolenou v rustikálním, ale přesto moderně zařízeném podkrovním apartmánu o rozloze 160 m2. Až na širokoúhlé televize je tu všechno vybavení z borovicového dřeva. Dokonce i polštáře jsou plněny borovicovými hoblinami. Příjemná vůně a tvrdé matrace zaručují zatraceně příjemné spaní.

Ti, co si chtěji skutečně odpočinout a nepotřebují tolik luxusu je k dispozici horská chata ve výšce 1.800 metrů nad mořem. Cesta ze statku na chatu zabere necelou půl hodinku. Čeká na vás pouze absolutní klid a ticho bez televize, wifi a elektřiny.

© Tirol Werbung/Lisa Hörterer
© Tirol Werbung/Lisa Hörterer
© Tirol Werbung/Lisa Hörterer
© Tirol Werbung/Lisa Hörterer
© Tirol Werbung/Lisa Hörterer
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat