„Můj pradědeček byl zlatokop na Aljašce. Za zlato z Aljašky postavil dům. To bylo v roce 1902. Od té doby si alpský hotel předáváme z generace na generaci. V roce 2007 jsem ho převzala já sama. Dělám práci, kterou miluji, ale také citím hrdost a závazky k pradědečkovi.

Všechno nakupuji od místních sedláků z údolí. Maso mám ze Schmirnu, zeleninu z Thauru a mošt z Inzingu. Víc dodavatelů nemám. Lokální produkty jsou pro mě moc důležitý. Jsou sice dražší, ale vím, co kupuji a hlavně pomáhám sousedům z údolí.

V dnešní době lidé zase hledají jednoduché věci a rádi se vracejí ke kořenům. Jsem ráda, že tu nemáme příliš turistů. To bych nechtěla. Večer, když hosté odejdou, myslím hned na druhý den. Umýt nádobí, prostřít stoly, uklidit. Přes léto si užívám každé chvilky, kdy je venku klid a hezky.“

 

Gabriela Ellerová, hospodyně

 

Horolezecké vesnice St. Jodok, Schmirn a Vals se zcela upsaly trvale udržitelnému cestovnímu ruchu. Alpský hotel Kasern otevírá jen přes léto a je schovaný na samém konci údolí Schmirntal. Patří mezi tajné tipy pro požitkáře v oblasti Wipptal. Sází tu na vysokou kvalitu jídla a lokální potraviny.

 
Schmirn
© Tirol Werbung/Bert Heinzlmeier
© Tirol Werbung/Bert Heinzlmeier
nahoru