"Pokaždé, když vysvitne sluníčko, vypadají hory nádherně. To si pak cestu do práce vyloženě užíváte. Být sám sobě šéfem na Schatzbergu byl vždy můj sen. Prvních 10 let nám vyšlo parádně, tak jsme si řekli, že smlouvu prodloužíme o dalších deset let. Tady nahoře jsme prostě šéfové my.

Nahoru dorazíme v půl deváté. Pak všechno musí běžet jako po drátkách, už se nezastavíme. Všichni si pomáháme, a hlavně pracujeme s úsměvem na tváři, to pak jde všechno lépe. Máme také farmu s tyrolským šedým skotem. Na Schatzbergu vaříme samozřejmě jen z našeho masa – sekanou, hovězí guláš, burgery – prostě to, co máme sami nejradši.

Kromě lyžařů k nám často chodí i skialpinisté. Hlavně místní si rádi nasadí pásy a vyrazí po svých. Na konci sezóny pro ně dokonce děláme rozlučkovou párty. Uvaříme speciální meníčko, všichni tančí v přezkáčích, prostě nezapomenutelné vzpomínky.“

 

Stefan a Daniela Thalerovi, provozovatelé horské chaty na Schatzbergu

 

Oblíbená horská chata se nachází ve výšce 1.900 metrů přímo pod vrcholovým křížem Schatzbergu. Horská restaurace je vyhlášená výbornou kuchyní a nádhernými výhledy na Zillertalské Alpy, Wilder Kaiser a Kitzbühelské Alpy.

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau
Lyžařský klenot Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau patří se 109 kilometry sjezdovek mezi největší lyžařské areály v Tyrolsku. Díky své poloze blízko českých hranic, rozumným cenám a skvělému lyžování ho mají v oblibě zejména rodiny s dětmi. Lyžaři oceňují pestrou skladbu sjezdovek, moderní lanovky a nádherné výhledy na Kitzbühelské Alpy.

 

www.skijuwel.com

 
Wildschönau
© Tirol Werbung/Bert Heinzlmeier
© Tirol Werbung/Bert Heinzlmeier
nahoru