„Jako student jsem se jednou vážně zranil při kitesurfování. Jediný sport, který jsem pak mohl dělat, byla cyklistika. Tak jsem nejdříve dočasně, a pak natrvalo, přestoupil ze surfového prkna na horská kola. Při surfování často čekáš hodiny na dobrý vítr nebo vlny. Občas nepřijdou za celý týden. To se mi na kole nestane. Prostě vyjdu ze dveří a začnu šlapat.

Jezero Blindsee jsem znal už z vyjížďky se ženou přes Marienbergerjoch a Fernpass. Tenkrát jsem jí řekl, že příště spolu zvládneme singletrail Blindsee. Náročný horský sjezd, který končí u jezera schovaného uprostřed lesů. Geniální. Od té doby jsem měl ten sjezd v hlavě.

Někdo se s nadšením učí nové akordy na kytaru, já zase jezdit na horském kole. Rád poznávám nová místa a s kamarády si užívám krásnou přírodu. To je něco, co mají surfování a horská kola společné. Proto tomu občas říkám “MTB surfování”.

 

Michael Gams, fanoušek horských kol

 

Náročný trail k jezeru Blindsee začíná na Grubigalmu, odkud padá 7 kilometrů dolů k jezeru. Na start vystoupáte po štěrkové cestě nebo si cestu můžete ulehčit lanovkou Grubigsteinbahn. Michael připomíná: “Nezapomeňte si přibalit do batohu plavky.”

 
Biberwier
© Tirol Werbung/Bert Heinzlmeier
© Tirol Werbung/Bert Heinzlmeier
nahoru