„Když lyžuji, cítím velkou zodpovědnost za fotky, které pro vás fotíme. Na kole to cítím jinak. Kolo je pro mne pouze způsob, jak se udržet v kondici přes léto. Občas se to lyžování podobá. Když sjíždíte obtížný sjezd, musíte mít stejně rychlé reakce jako na prudké sjezdovce. Přes léto pracuji jako cyklistický průvodce. Mám několik klientů, kteří se každý rok na pár dní vrací. Je to jako jít na vyjížďku s přáteli.

Už když jsem byl malý, měl jsem potřebu zmizet a být volný. Naučil mne to můj dědeček. Mimo jiné jsem i myslivec. Mám na starost prostor o velikosti 2.500 akrů, což vyžaduje hodně cestování. Jednou při práci jsem jel na kole k chatě, od které vedla lyžařská trasa, kterou jsem měl zkontrolovat. Zapovídal jsem se místním farmářem a domluvil si možnost přespání v zimě. Po pár měsících jsem se sem vrátil s přáteli. Spali jsme na seně a lyžovali na trase, kterou jsem si vytipoval. Nemyslím si, že bych někdy pracoval v kanceláři. To prostě není pro mě.“

Roman Rohrmoser – profesionální freeskier

Některé z nejlepších singletracků v Zillertálském údolí najdete poblíž Zell a Gerlos. Fotografie Romana jsou z Wiesenalm trailu, na který se dostanete z prostřední stanice lanovky Rosenalmbahn. Romanův tip pro hladové cyklisty jsou tradiční placky Melchermuas v chatě Kreuzwiesenalm.

 
Zell am Ziller
© Tirol Werbung/Bert Heinzlmeier
© Tirol Werbung/Bert Heinzlmeier
nahoru