„První z mých pěti závodů Karwendelmarsch jsem běžela dohromady s mojí sestrou - dvojčetem. Poprvé nám to trvalo 9 hodin. Podruhé jsme se držely za ruce a proběhly společně cílem. Skvělý zážitek!

Kvůli nervozitě nemůžu noc před závodem usnout. V šest ráno, když je ještě tma, přicházejí závodníci pomalu na start. Občas je to srandovní. Někteří, hlavně muži, mají opasky plné energetických gelů a od začátku sprintují. Pak je ale potkávám poléhavající v křečích u trati. Když přepálíte začátek, tak nemáte šanci doběhnout do cíle. Hlavně běh dolů z kopce se musí natrénovat.

Každý týden běhám čtyřikrát nebo i pětkrát přes hřeben Karwendel nebo soutěskou Gleirschklamm. Jsou tam výborné běžecké trasy. Občas na horské chatě navštívím svoji kamarádku Christl a jdeme sportovat spolu. Čím více běhám, tím více jsem umanutá. V roce 2015 jsem běžela Karwendelmarsch za 6 hodin a 13 minut. Letos bych ráda čas ještě zlepšila.“

 

Barbara Grafová, amatérská běžkyně

 

Při závodu Karwendelmarsch musí běžci zdolat 52 kilometrů na trase ze Scharnitz do Pertisau a přitom vyšplhat převýšení 2.300 metrů. Závod se běhá od roku 2009 a za tu dobu získal velkou oblibu. Všech 2.500 startovních čísel tak bývá vyprodáno měsíce dopředu.

 
Seefeld
© Tirol Werbung/Bert Heinzlmeier
© Tirol Werbung/Bert Heinzlmeier
nahoru