„Když se řítím dolů po trase single trailu, jsem svobodná. Je jedno jak dlouho, nebo jak rychle jedu. Vidím jen moje kolo a hory. S mým dřívějším trenérem Kurtem Exenbergerem jsem si poprvé vyzkoušela sjezd. Teprve on mě naučil správnou techniku. Pro mě to byla úplně nová zkušenost, sednout si na kolo jen kvůli sjezdu.

Když jsem se stala profesionální závodnicí, měla jsem najednou celý den na trénink. Toho jsem chtěla využít a trénovala na sto procent. Ale najednou jsem jezdila pomaleji a nevěděla jsem proč. Byla jsem naštvaná. Musela jsem se naučit žít a odpočívat i mimo tréninky a závody.

Cestuji po celém světě, ale vždycky jsem ráda, když mohu po závodě zabalit své kufry a vyrazit domů. V Kirchbergu mám své kořeny, kamarády, známé a svoji rodinu. Navíc je to taky super místo pro ježdění na horském kole. Když jsem ale doma, užívám si klid a nicnedělání. Závodit naplno chci ještě další 3 roky.“

 

Lisi Oslová – profesionální závodnice na horských kolech

 

Fotky s Lisou jsme nafotili u ní doma, v tyrolském Kirchbergu. Single trail Fleckalm patří s převýšením přes 1.000 metrů a délkou přes 7 kilometrů k nejdelším v Tyrolsku. V roce 2015 se tu konalo první Mistrovství Evropy v enduru. Díky lanovce Fleckalmbahn zvládnou single trail i bikeři se slabší kondicí.

 
Kirchberg in Tirol
© Hafzoo
© Hafzoo
nahoru