© TirolWerbung/Maren Krings
© TirolWerbung/Maren Krings

Příjezd autem

Ze kteréhokoliv směru přijíždíte, cestování do Tyrolska autem je navrženo tak, aby bylo pohodlné. Koupit navigaci, dálniční známku a vyrazit na cestu.

Příjezd autem do Tyrolska je snadný a to ze všech stran. Zadejte si před odjezdem Vaši cestu do navigace. Která cesta je nejrychlejší, která nejkratší? Navigace Vám ukáže kudy.

Volná jízda s dálniční známkou

Pokud Vaše trasa vede po dálnici nalepte si včas na Vaše čelní sklo dálniční známku. Můžete ji kdykoliv koupit v automotoklubech, na čerpacích stanicích nebo na hraničních přechodech. Pro krátkodobé cestovaní můžete zakoupit 10-ti denní známku, při delší návštěvě použijte 2-měsíční nebo celoroční známku. S dálniční známkou máte při Vašem příjezdu autem volnou cestu. Ceny najdete na www.vignette.at.

Do Tyrolska autem připraveným na povětrnostní vlivy

Tyrolsko má co nabídnou v každém ročním období. Ti, kdo jedou do Tyrolska v zimě, by se měli připravit na jízdu ve sněhu i ledu. Vyzbrojte se na cestu do zimního Tyrolska: se zimními pneumatikami a sněhovými řetězy může Vaše auto odolávat téměř všem povětrnostním vlivům. Informace o aktuálním stavu vozovek má k dispozici například rakouský automotoklub Österreichische Automobil Club (ÖAMTC).

Informace k dočasným uzavírkám jednotlivých silnic nižší třídy v Tyrolsku

Časově omezený zákaz vjezdu o víkendech platí pro všechna motorová vozidla, která projíždí Tyrolskem. Toto opatření se nevztahuje na místní dopravu a turisty, kteří míří do blízkého okolí. Naši turisté mohou tak bez problémů dojet k svému cíli dovolené. Další informace a přehled o zákazu vjezdu na silnice nižší třídy nejdete zde: Dozvědět se více

Kontroly na hranicích v Kufsteinu

Bavorsko provádí už určitou dobu kontroly na hraničním přechodu Kufstein-Kiefersfelden. Proto může docházet opakovaně ke zdržení. Kontroly se týkají však jen těch cestujících, kteří směřují po dálnici A93 směrem na sever (směr Německo).

V období zvýšeného silničního provozu - zvláště o víkendech při dopravě na zimní dovolenou – se země Tyrolsko proto dohodla s Bavorskem na zrychlení kontrol: bude-li nutné, otevře se další jízdní pruh, aby se doprava urychlila.

Zároveň existuje samozřejmě možnost využít alternativní trasu do Německa. Kromě přechodu Kufstein-Kiefersfelden se na tyrolských přechodech do Německa v současnosti kontroly neprovádějí.

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!