Koronavirus v Tyrolsku: nejdůležitější otázky a odpovědi

Zde najdete odpovědi na otázky související se zimní dovolenou v Tyrolsku v koronavirovém období.

Protože nařízení související s cestováním se mohou velice rychle měnit, doporučujeme hostům informovat se o aktuálně přijatých opatřeních u příslušných tuzemských úřadů.   

 • Podrobné informace o případných omezeních při cestování z České republiky do Rakouska najdete na www.austria.info nebo v sekci Nejčastější otázky a odpovědi na webu rakouského Ministerstva zdravotnictví (pouze v němčině a angličtině).
 • Prosím mějte na paměti, že při cestách do Rakouska se neuplatňují pouze rakouská nařízení, ale také nařízení přijatá v České republice. Doporučujeme proto ověřit si na webu českého Ministerstva zahraničí aktuální předpisy týkající se vycestování a návratu. 
 • Více informací o opatřeních pro bezpečný pobyt v Tyrolsku najdete na willkommen.tirol (v angličtině).   

Přehled nejnovějších informací  

Aktualizováno 16. 11. 2020

Důležité! Od úterý 3. listopadu 2020 jsou v Tyrolsku v platnosti přísnější opatření k zamezení šíření koronaviru. Do 6. prosince 2020 jsou uzavřena zařízení pro volnočasové aktivity (například ski areály) a stravovací i ubytovací zařízení a navíc platí zákaz vycházení. 

 

Omezení při cestách z České republiky: 

 • V současné době je při vstupu nutné předložit negativní test na covid-19 provedený metodou PCR ne starší než 72 hodin      
 • Pokud test nebylo možné provést v České republice, vstup je přesto povolen za podmínky, že během následujících 48 hodin podstoupíte test metodou PCR v Rakousku      
 • Než obdržíte negativní výsledek testu, je nařízena povinná desetidenní (domácí) karanténa, jejíž absolvování musíte doložit potvrzením z ubytovacího zařízení     
 • Náklady na test a nezbytné ubytování související s karanténou hradíte sami   
 • Pokud je výsledek testu negativní, karanténa může skončit    

Hlavní otázky k vaší zimní dovolené v Tyrolsku

Lyžuje se v Rakousku tuto zimu?

Ano. Všechna lyžařská střediska budou v zimě 2020/21 otevřena podle plánu. Od 3. listopadu 2020 jsou v Rakousku v platnosti přísnější opatření k zamezení šíření koronaviru. Jedním z nich je zákaz používat lanovky a vleky k rekreačním účelům. Lyžovat tedy mohou pouze profesionální lyžaři. Tato opatření pravděpodobně budou platit do 6. prosince 2020. Seznam všech ski areálů a termíny, kdy zahajují lyžařskou sezonu, najdete zde.   

Musím si skipas objednat předem?

Ne. Skipasy není nutné objednat předem. Nicméně řada ski areálů tuto zimu nabídne možnost online nákupu skipasů předem, aby se u pokladen netvořily dlouhé fronty. Informace o nákupu skipasů online najdete na webu jednotlivých lyžařských středisek.   

Jakým způsobem budou fungovat vleky a lanovky?

K dodržování sociálního odstupu na lanovkách a vlecích byla tam, kde to je možné, přijata následující opatření: 

 • Pro budovy lanovek i samotné uzavřené přepravní kabiny (gondoly, apod.) platí stejná nařízení jako ve veřejné dopravě. Pasažéři a zaměstnanci jsou povinni nosit roušku zakrývající ústa a nos.   
 • Roušky jsou povinné ve všech vnitřních prostorech, ve frontách na lanovky a také v okolí pokladen.   
 • Dále je třeba neustále udržovat vzdálenost alespoň jednoho metru od ostatních cestujících a personálu. V případě potřeby bude přepravní kapacita lanovek snížena tak, aby bylo možné sociální odstup dodržovat.   
Jsou otevřeny restaurace v lyžařských střediscích?

Ano. Restaurace v lyžařských střediscích budou otevřeny v souladu s přijatými zákonnými nařízeními (v období od 3. listopadu do 6. prosince zůstávají restaurace, bary, kavárny, atd. uzavřeny). Mezi tato nařízení patří především povinnost nosit roušku zakrývající ústa a nos ve všech uzavřených prostorech (vztahuje se na personál i hosty). Skupiny nesmí být větší než šest osob (děti se do tohoto množství nezapočítávají). Opatření přijatá v restauracích zajišťují dostatek prostoru mezi jednotlivými skupinami. Jídlo a pití se konzumuje pouze vsedě.    

Budou tuto zimu otevřeny après-ski bary?

Ano. Après-ski bary tuto zimu budou otevřeny. Hosté musí mít nasazenou roušku, když přicházejí a odcházejí. Drinky se mohou konzumovat pouze vsedě, pít na baru je zakázáno.   

Jsou otevřeny hotely?

Ano. Hotely a další ubytovací zařízení budou tuto zimu otevřeny (s výjimkou období od 3. listopadu do 6. prosince 2020, kdy jsou mimo provoz). S dotazy na podrobnosti prosím kontaktujte konkrétní provozovatele. Poskytovatelé ubytování v Tyrolsku zavedli komplexní opatření, aby splnili veškeré zákonné bezpečnostní požadavky a zajistili hostům bezpečný a příjemný pobyt.    

Jsou v provozu lyžařské školy?

Ano. Všechny lyžařské školy jsou v provozu. Asociace rakouských lyžařských škol vypracovala směrnice, které zajišťují, že všichni hosté mohou kurzy absolvovat bezpečně a bez obav. Při lyžařských kurzech může být ve skupinách maximálně deset osob, včetně instruktora. Lyžařští a snowboardoví instruktoři, kteří do Rakouska přijíždějí z jiných zemí, se musí povinně prokázat negativním testem provedeným metodou PCR.     

Jsou otevřeny půjčovny lyžařského vybavení?

Ano. Lyžařské a snowboardové vybavení si lze vypůjčit stejně jako v minulosti. Všechny půjčovny v Tyrolsku přísně dodržují nařízení o sociálním odstupu a důkladně dezinfikují veškeré sportovní vybavení.   

Funguje hromadná doprava v Tyrolsku jako za běžných okolností?

Ano. Veškerá hromadná doprava v Tyrolsku jezdí podle standardních jízdních řádů. Všichni pasažéři musí mít nasazenou roušku, která zakrývá ústa a nos. Více informací o spojích a jízdních řádech najdete na www.vvt.at. Do Tyrolska lze samozřejmě cestovat také vlakem, autobusem nebo letadlem. Více informací zde

Maximálně se snažíme, aby všechny zde uvedené informace byly co nejúplnější a nejaktuálnější. Prosím mějte však na paměti, že v tomto ohledu nepřebíráme žádnou zodpovědnost. Informace zprostředkované společností Tirol Werbung v žádném případě nenahrazují oficiální informace, které poskytují úřady. Vzhledem k tomu, že nařízení související s cestováním se mohou velice rychle měnit, doporučujeme hostům informovat se o případných aktuálně přijatých opatřeních k cestám do Rakouska na webu českého Ministerstva zahraničí.   

nahoru