Von Kematen nach Kühtai


 

Sedlo Kühtaisattel je se svými 2.000 metry převýšení povinným výjezdem v Tyrolsku pro milovníky silničního kola. Prudké výšlapy jsou ale velkou sportovní výzvou.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Kematen

Cílový bod

Kematen

délka

85 km

Časová náročnost

4 h

Merkmale

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • E-Bike-Ladestation(en)

Obtížnost

těžké

Výškový rozdíl-výstup 1 750 m
výškové metry dolů 1 750 m

Ke stažení

popis trasy


Výchozím bodem je obec Kematen. V centru odbočíme na silnici Sellrainer Landesstraße. Na začátku trasy jedeme mírně nahoru stinným údolím Melachschlucht, stoupání není náročné. Prudčeji pokračujeme za obcí Sellrain. V obci se orientujeme na sportovní hřiště, u kterého se dostaneme do části obce Marendebach a následně do vesnice Gries im Sellrain. Po příjemném projezdu vesnicí nás čeká 800 metrů dlouhý 16 procentní výstup do Kreuzlehn. Zde si můžeme na pár metrech odpočinout, než stoupání nabere opět 12 procent a my se dostáváme do obce Peida. Krátce za obcí St. Sigmund (1513 m) dojedeme do obce Haggen a salašní oblasti Zirmbachalm (1780 m). Posledních 250 výškových metrů k hotelům na sedle Kühtaisattel (2017m) jsou s 10 procenty stoupání pohodlné. Po projetí obce Kühtai sjíždíme do obce Oetz skoro 1200 výškových metrů. Projíždíme obcemi Ochsengarten a Oetzerau než se dostaneme do krásné vesnice Oetz. Zde najdeme několik restaurací a kaváren, které lákají k pauze a posilnění. Z obce Oetz jedeme směrem ven z údolí k okružní křižovatce Ötztaler Höhe a pokračujeme po silnici B171 směrem Haiming. Až do obce Rietz jedeme pohodlně po silnici, dále pak před městem Telfs odbočíme doprava směrem Pfaffenhofen a jedeme po jižní straně řeky Inn mírně nahoru i dolů nazpět do obce Kematen. 

Kdo miluje prudké stoupání, může z obce Kühtai podniknout ještě jeden výšlap. Z obce Kühtai jedeme nejprve směrem Oetz, po asi 500 metrech, ve výši sedla, odbočíme prudce doleva a stoupáme velmi prudce nahoru k přehradě Finstertal. Pozor: stoupání má až 20 procent.

Příjezd

vaše cílová adresa: innsbruck

powered by ÖBB-Personenverkehr AG

Hledat ubytování


Rozšířené vyhledávání
nahoru
Live Chat
Live Chat